O kwalifikacji ACCA       Dlaczego BPP?        Możliwości nauki        Daty i ceny szkoleńPrzeczytaj opinie absolwentów ACCA w BPP Professional Education na temat programu szkoleń oraz procesu przygotowań.

 

 

 

Monika Bednarz

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Dwukrotna zdobywczyni nagród za najlepszy wynik na egzaminie ACCA w Polsce

Zdobywanie kwalifikacji nie jest proste, ze względu na szeroki, a jednocześnie szczegółowy zakres materiału. Na szczęście w miarę zdawania kolejnych egzaminów korzysta się z wiedzy uzyskanej podczas nauki wcześniejszych przedmiotów. Osobiście preferuję styl uczenia oparty nie tylko na samokształceniu, ale korzystający także z wiedzy innych i pomocy mentora. Szkolenia przygotowujące do egzaminów w efektywny sposób przedstawiają zagadnienia do opanowania oraz sugerują techniki uczenia się i zdawania egzaminów. Nie jest to podejście typu "nauczyć się, zdać i zapomnieć". Wiedza i kompetencje pozostają – korzystam z nich w codziennej pracy.

Zdobywanie kwalifikacji ACCA bez wątpienia wpłynęło na mój sposób analizy, rozwiązywania problemów i myślenia w obszarze finansów i zarządzania.

 

 

Katarzyna Westfeld

Kierownik Zespołu Finansów i Kontrolingu w międzynarodowej firmie

Program ACCA jest obszerny i obejmuje zarówno zagadnienia z finansów, jak i zarządzania przedsiębiorstwem. Nie spodziewałam się, że poznane w trakcie kursu tematy, tak szybko będę mogła wykorzystać w pracy zawodowej. Dzięki nauce praktycznego zastosowania teorii oraz analizie wielu problemów z którymi borykają się firmy potrafię spojrzeć na określony temat kompleksowo i zaproponować rozwiązania, które nie tylko będą poprawne z punktu widzenia księgowości czy finansów, ale też mogą przyczynić się do rozwoju firmy.

Kiedy rozpoczynałam swoją przygodę z ACCA zdawałam sobie sprawę, że przygotowanie się do 14 egzaminów będzie wymagało wiele czasu i poświęceń. Z tego powodu zdecydowałam się na wzięcie udziału w szkoleniach. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu praktycznemu trenerów BPP nauka jest znacznie łatwiejsza. Rozwiązywane w trakcie zajęć case studies pozwalają nie tylko dobrze przygotować się do egzaminu, ale też rozwijają umiejętności przydatne w pracy. Wsparciem ze strony BPP jest Pass Assurance, czyli program umożliwiający bezpłatne powtórzenie szkolenia osobom, które solidnie przygotowywały się do egzaminu, a go nie zdały.

 

 

Ryszard Rozpondek

Finance Manager, Mattel Poland

Gdy pracując zagranicą firma zaoferowała mi możliwość zdobycia certyfikatu ACCA, nie zastanawiając się długo skorzystałem z tej propozycji. W 2004 r. wróciłem do kraju i dzięki szkoleniom firmy BPP udało mi się zdać ostatnie trzy egzaminy ACCA. Muszę przyznać, że wiadomość o otrzymaniu certyfikatu była jedną z lepszych chwil w moim życiu – okazało się bowiem że ogromna ilość czasu i wysiłku włożonego w naukę nie poszła na marne.

Nawet teraz, w mojej obecnej pracy wiedza zdobyta w trakcie kursów ACCA okazuje się bardzo pomocna – i nie mówię tu tylko o rachunkowości finansowej – ale również o podstawach zarządzania ludźmi, prawie międzynarodowym i wszystkich przedmiotach, które składają się na certyfikat ACCA.

 

 

Andrzej Trzęsicki

Dyrektor Finansowy w międzynarodowej firmie

ACCA był naturalną kontynuacją i pogłębieniem mojego rozwoju zawodowego. ACCA nie jest sztuką dla sztuki, ale programem ukierunkowanym na praktyczne wykorzystanie wiedzy. Oprócz satysfakcji z ciągłego rozwoju, daje narzędzia, które pomagają w codziennej pracy, czy to w obszarze planowania, rachunkowości bądź analizy strategicznej spółek, które kupujemy. Program zdecydowanie poszerza horyzonty.

Szkolenia systematyzują naukę oraz doskonale ukierunkowują studenta. Pozwalają zaoszczędzić czas i rozwiać ewentualne wątpliwości. Cenne są rady trenerów BPP, jak efektywnie i efektownie przekonać egzaminatora o swojej wiedzy. Egzamin próbny dodatkowo motywuje i pozwala dopracować zarządzanie czasem. Miałem wcześniejsze doświadczenie z brytyjskim BPP, przekonałem się później, że BPP w Polsce również utrzymuje wysokie standardy.

 

Monika Krajewska

Infosys BPO Poland Sp. z o.o.

Pani Monika została nagrodzona przez ACCA nagrodą za najlepszy w Polsce wynik z przedmiotu P1 Professional Accountant w sesji egzaminacyjnej – Grudzień 2008.

Po pobycie w Stanach Zjednoczonych postanowiłam zainwestować w swój rozwój. Tak się złożyło, że znajomy powiedział mi o ACCA. Kwalifikacja okazała się dokładnie tym czego szukałam. Gdy rozpoczęłam program, szybko odczułam na własnej osobie, że już bycie studentem ACCA pomaga w znalezieniu dobrej pracy. Oczywiście nie jest to jedyny czynnik, ale na pewno bardzo istotny. Po zdaniu kilku egzaminów pracodawca przejął finansowanie moich kursów i egzaminów ACCA, gdyż wcześniej musiałam płacić za wszystko sama, z własnych oszczędności.

Jestem bardzo zadowolona z metodologii jaką stosuje BPP podczas przygotowań do egzaminów. Szczególnie przydatne są porady odnośnie technik egzaminacyjnych. Ich znajomość pozwala zgromadzić, a na pewno nie stracić ważnych punktów. Pomogły mi również artykuły egzaminatora, które poruszały ciekawe i istotne kwestie. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć dyplom ACCA już po czerwcowej sesji egzaminacyjnej :)

 

Wojciech Święcicki

CRH Dublin, Irlandia

Głównym czynnikiem mającym wpływ na rozpoczęcie przeze mnie kursów ACCA była możliwość rozwoju zawodowego. Jestem osobą lubiącą się rozwijać oraz zdobywać nowe doświadczenie – nie lubię monotonii. Nie ukrywam również tego, iż kurs ACCA jest sponsorowany przez mojego pracodawcę oraz stanowi podstawę do dalszej ścieżki kariery.

Szkolenia ACCA nie tylko pozwoliły usystematyzować wiedzę zdobytą podczas studiów, lecz również pomogły szybciej zrozumieć zagadnienia, z którymi mam do czynienia w codziennej pracy. W związku z tym, iż pracuję w korporacji międzynarodowej, to na co dzień sporządzam różnego rodzaju raporty zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości Finansowej. Niezbędną wiedzę potrzebną do wykonywania tej pracy czerpię z kursów i książek ACCA.

Zarówno uczestnictwo w kursach, jak i nauka do egzaminów stanowią źródło bieżących informacji, nie tylko z zakresu rachunkowości, lecz również i finansów. Uczestnictwo w kursach ułatwia i przyśpiesza naukę, uczy zarządzania czasem i techniki egzaminacyjnej, a dodatkowo pozwala nawiązać kontakty i poznać nowych znajomych.

Kursy pozwalają również zaoszczędzić czas, którego mam już mniej, niż podczas studiów magisterskich. W związku z tym przed każdą sesją dokładnie planuję sobie czas, który muszę poświęcić się na naukę. Nieraz zdarza się, że należy przesunąć spotkanie ze znajomymi lub wyjazdy. Mimo, że na kursach otrzymuje się wiedzę oraz wskazówki, to i tak aby pozytywnie zdać egzamin należy poświęcić swój wolny czas na naukę. Zdarzało się, że urlop szkoleniowy przyznawany przez pracodawcę był niewystarczający do solidnego przygotowania się do egzaminów. W związku z tym wykorzystywałem swój prywatny....

Obecnie dużo podróżuję i nie mam możliwości uczestniczyć w zajęciach wieczorowych odbywających się w Dublinie. Dlatego też wybrałem kursy BPP w Polsce, które odbywają się w trybie kilkudniowych spotkań. Jednakże same egzaminy będę zdawać już w Dublinie. Międzynarodowy język finansowy używany przez ACCA oraz formuła kursów pozwala na dowolny wybór kraju w którym chcę uczestniczyć (w kursie) oraz zdawać egzamin.

Zaletą zdawania egzaminów ACCA są również sesje egzaminacyjne odbywające się na początku czerwca oraz grudnia. Takie rozłożenie sesji pozwala na spędzenie wakacji oraz świąt wspólnie z rodziną oraz znajomymi..., a nie z książkami :)

 

Marek Zimolzak

TNS OBOP

Wybrałem ACCA, gdyż bez nauki nie ma życia :) i interesuje mnie tematyka egzaminów ACCA. W starym syllabusie były co prawda 2 całkowicie zbędne według mnie przedmioty – Managing People i Information Systems. Dobrze się stało, że już ich nie ma. Wszystkie pozostałe przedmioty są jak najbardziej na miejscu. Najbardziej wartościowym przedmiotem był dla mnie dotychczas F7 – Financial Reporting. Mam nadzieję, ze na P2, który wybrałem w tej sesji będzie równie ciekawie. W przygotowaniu się do egzaminów niewątpliwie pomaga mi uczestnictwo w kursach. Mock Exam to świetna rzecz – bez tego niczego bym nie zdał :), bo pozwala mi zorientować się, jak wiele mi jeszcze brakuje i motywuje mnie do nauki.

Poza tym na kursach poznałem kilka ciekawych osób i oczywiście ciekawiej spędzam czas uczestnicząc w szkoleniach niż siedząc w tym czasie w domu lub pracy :). Jak godzę naukę z pracą i życiem prywatnym? Aby przygotować się do egzaminów biorę urlop 2 tygodnie przed sesją i to daje efekty.

 

Emil Dembiński

Freightliner PL

W programie szkoleniowym ACCA uczestniczyłem będąc pracownikiem międzynarodowej firmy konsultingowej. Program ACCA był wówczas elementem ścieżki rozwoju oferowanej mi przez firmę.

Dyplom zdobyłem w ciągu 2 lat, zdając wszystkie egzaminy za pierwszym razem. Na pewno w tak szybkim zdobyciu kwalifikacji ACCA bardzo pomogło mi uczestnictwo w szkoleniach BPP. Wykładowcy BPP potrafili profesjonalnie wytłumaczyć trudne zagadnienia, pokazać ich zastosowanie w praktyce, jednocześnie zwracając uwagę na aspekty istotne na egzaminie ACCA.