O kwalifikacji ACCA       Dlaczego BPP?        Możliwości nauki        Daty i ceny szkoleń


 

Kwalifikacja ACCA składa się z 16 przedmiotów, spośród których musisz zdać 14 egzaminów (w najwyższym module wybierasz 2 z 4 egzaminów). Kwalifikacja ACCA podzielona jest na dwie główne części: poziom Fundamentals oraz poziom Professional. Każdy z nich podzielony jest dodatkowo na dwa moduły.

 

Z pierwszych cztery egzaminów (F1-F4) studenci studiów związanych z finansami i rachunkowością są najczęściej zwolnieni (w zależności od przedmiotów zrealizowanych w trakcie studiów). Ze zwolnień można zrezygnować i podchodzić do egzaminów, aby odświeżyć i usystematyzować swoją wiedzę - na pewno nie zaszkodzi to na kolejnych egzaminach ACCA. Dodatkowo osoby, które podejdą do co najmniej  jednego egzaminu z modułu Knowledge i zaliczą krótki test etyczny online otrzymają pierwszy dyplom ACCA - Diploma in Accounting and Business.

 

Pozostałe egzaminy z poziomu Fundamentals oraz Professional dostępne w czterech sesjach w roku: w marcu, czerwcu, wrześniu oraz grudniu. 

 

Rejestracja w stowarzyszeniu ACCA może nastąpić w dowolnym momencie w roku, jednak są pewne zastrzeżenia jeśli student ubiega się o zwolnienie z początkowych egzaminów i chce podchodzić do konkretnej sesji w roku (rejestracja powinna wówczas nastąpić najpóźniej na 7 dni przed zamknięciem zapisów na egzaminy pisemne w danej sesji).

 

Egzaminy ACCA należy zaliczać modułami na poziomie Fundamentals (najpierw moduł Knowledge poprzez zwolnienia lub egzaminy, następnie Skills) lub w dowolnej kolejności na poziomie Professional.

 

Aby racjonalnie rozłożyć naukę do egzaminów sugerujemy przygotowywać się do 1-2 egzaminów w trakcie jednej sesji. ACCA ogranicza liczbę egzaminów zdawanych w ramach cyklu egzaminacyjnego do maksymalnie 4 egzaminów. Cykl egzaminacyjny liczony jest w okresach półrocznych: luty-lipiec oraz sierpień-styczeń.

Zaplanuj swoje tempo nauki ACCA.

 

 

 

Egzaminy ACCA można zdawać w różnych wariantach. W Polsce najczęściej wybierane są egzaminy w wersji Global (F4), International (F7, F8, P2) oraz Polish (F6). Do tych właśnie wariantów przygotujesz się na szkoleniach BPP.

 

Realizując kwalifikację ACCA możesz zdobyć dodatkowe certyfikaty lub dyplomy - aby dowiedzieć się więcej wejdź na stronę ACCA lub skontaktuj się z przedstawicielem stowarzyszenia ACCA w Polsce.

 

Masz dodatkowe pytania lub wątpliwości?

Wejdź na stronę ACCA lub skontaktuj się z koordynatorem ACCA w BPP.