Wprowadzenie egzaminów dostępnych na żądanie przez cały rok daje pełną elastyczność w planowaniu nauki i tempa zdobywania kwalifikacji. Z drugiej jednak strony niesie ze sobą ryzyko, że nauka będzie odkładana w czasie. Aby tego uniknąć sugerujemy z góry określić czas, w którym chcesz zdobyć CIMA i ustalić harmonogram egzaminów.

 

Poniżej przedstawiamy kilka możliwych scenariuszy. Opcji jest jednak dużo więcej, gdyż każdą przerwę można skrócić lub wydłużyć dostosowując naukę do swoich potrzeb. Pamiętaj jednak, że niezwykle istotne jest aby do egzaminu podejść w ciągu maksymalnie 3 tygodni od dnia zakończenia kursu. Wtedy masz najwyższe szanse zdania egzaminu. 

 

 

 

Wariant 1 - Bardzo szybkie tempo nauki

Jeśli chcesz zaliczyć każdy poziom CIMA w ciągu 6 miesięcy - ten wariant jest dla Ciebie. W takim przypadku całą kwalifikację możesz zrealizować w półtora roku - jeśli:

  • do egzaminów ICS podchodzisz co pół roku oraz

  • równocześnie przygotowujesz się do egzaminów OT z danego poziomu.

 

  

 

 

Wariant 2 - Umiarkowane tempo nauki

Zakładając, że do egzaminów ICS będziesz podchodził co 9 miesięcy całą kwalifikację możesz zrealizować w 2,5 roku. W takim przypadku do egzaminów OT uczysz się po kolei, a między egzaminem ICS a egzaminami OT z kolejnego poziomu masz 6-8 tygodni przerwy.

Poniższy wariant możesz dostosować do każdej sesji egzaminacyjnej ICS.

 

 


 

Wariant 3 - Spokojne tempo nauki

Zakładając, że do egzaminów ICS będziesz podchodził co 12 miesięcy całą kwalifikację możesz zrealizować w 3 lata. W takim przypadku do egzaminów OT uczysz się po kolei w spokojnym tempie, a między egzaminem ICS a egzaminami OT z kolejnego poziomu masz 3 miesiące przerwy.

Poniższy wariant możesz dostosować do każdej sesji egzaminacyjnej ICS.

 

 

 

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu planu nauki
skontaktuj się z koordynatorem CIMA w BPP.