O kwalifikacji ACCA       Dlaczego BPP?        Możliwości nauki        Daty i ceny szkoleń


 

 

Nowe zasady ACCA wprowadzające od 2016 roku cztery sesje egzaminacyjne w roku (marzec, czerwiec, wrzesień i grudzień) powodują, że w sposób bardziej elastyczny możesz dostosować harmonogram nauki do swoich potrzeb. Dodatkowe sesje są szczególnie ważne jeśli musisz ponownie podejść do egzaminu.

BPP sugeruje, abyś podchodził do 4 egzaminów rocznie. Możesz wybrać jedną ze ścieżek sugerowanych poniżej lub samodzielnie ułożyć sobie harmonogram.

 

 

 

 

Wariant 1 - Mało a często

 

 

Przygotowywanie się do zdawania dwóch egzaminów w jednej sesji może być przytłaczające. Dlatego dla niektórych najlepszym rozwiązaniem będzie zdawanie po jednym egzaminie w każdej sesji.

Aby maksymalnie wykorzystać czas sugerujemy, aby przygotowania do kolejnej sesji rozpocząć jeszcze przed ogłoszeniem wyników poprzedniej.

 

 

Wariant 2 - Regularne przerwy

 

 

Gdy do wyboru były dwie sesje w roku (czerwiec i grudzień) większość studentów decydowała się na naukę do dwóch egzaminów jednocześnie, co oznaczało, że pomiędzy sesjami egzaminacyjnymi mieli chwilę przerwy od nauki. Możesz w dalszym ciągu stosować taką metodę decydując, że podchodzisz jedynie do dwóch sesji rocznie i zdajesz w nich po dwa egzaminy. 

 

 

Wariant 3 - Połączone warianty 1 i 2

 

 

Jeśli podoba Ci pomysł bardziej regularnego rozłożenia egzaminów w roku ale ze względu na zobowiązania służbowe pewne okresy w roku są bardziej pracowite lub chcesz sobie zrobić niewielką przerwę w rocznym trybie nauki to możesz połączyć dwa warianty.

 

 

 

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu planu nauki
skontaktuj się z koordynatorem ACCA w BPP.