Wprowadzenie egzaminów dostępnych na żądanie przez cały rok daje pełną elastyczność w planowaniu nauki i tempa zdobywania kwalifikacji. Z drugiej jednak strony niesie ze sobą ryzyko, że nauka będzie odkładana w czasie. Aby tego uniknąć sugerujemy z góry określić czas, w którym chcesz zdobyć kwalifikację CGMA i ustalić harmonogram egzaminów.

 

Poniżej przedstawiamy kilka możliwych scenariuszy. Opcji jest jednak dużo więcej, gdyż każdą przerwę można skrócić lub wydłużyć dostosowując naukę do swoich potrzeb. Pamiętaj jednak, że niezwykle istotne jest aby do egzaminu podejść w ciągu maksymalnie 3 tygodni od dnia zakończenia kursu. Wtedy masz najwyższe szanse zdania egzaminu. 

 

 

 

Wariant 1 - Bardzo szybkie tempo nauki

Jeśli chcesz zaliczyć każdy poziom CGMA w ciągu 6 miesięcy - ten wariant jest dla Ciebie. W takim przypadku całą kwalifikację możesz zrealizować w półtora roku - jeśli:

  • do egzaminów Case Study podchodzisz co pół roku oraz

  • równocześnie przygotowujesz się do egzaminów OT z danego poziomu.

 

  

 

 

Wariant 2 - Umiarkowane tempo nauki

Zakładając, że do egzaminów Case Study będziesz podchodził co 9 miesięcy całą kwalifikację możesz zrealizować w 2,5 roku. W takim przypadku do egzaminów OT uczysz się po kolei, a między egzaminem Case Study a egzaminami OT z kolejnego poziomu masz 6-8 tygodni przerwy.

Poniższy wariant możesz dostosować do każdej sesji egzaminacyjnej Case Study.

 

 


 

Wariant 3 - Spokojne tempo nauki

Zakładając, że do egzaminów Case Study będziesz podchodził co 12 miesięcy całą kwalifikację możesz zrealizować w 3 lata. W takim przypadku do egzaminów OT uczysz się po kolei w spokojnym tempie, a między egzaminem Case Study a egzaminami OT z kolejnego poziomu masz 3 miesiące przerwy.

Poniższy wariant możesz dostosować do każdej sesji egzaminacyjnej Case Study.

 

 

 

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu planu nauki
skontaktuj się z naszym doradcą.