Cztery sesje egzaminacyjne w roku (marzec, czerwiec, wrzesień i grudzień) powodują, że w sposób elastyczny możesz dostosować harmonogram nauki do swoich potrzeb. Dodatkowe sesje są szczególnie ważne jeśli musisz ponownie podejść do egzaminu.

BPP sugeruje, abyś podchodził do 4 egzaminów rocznie. Możesz wybrać jedną ze ścieżek sugerowanych poniżej lub samodzielnie ułożyć sobie harmonogram.

 

 

 

 

 

 

Przygotowywanie się do zdawania dwóch egzaminów w jednej sesji może być przytłaczające. Dlatego dla niektórych najlepszym rozwiązaniem będzie zdawanie po jednym egzaminie w każdej sesji.

Aby maksymalnie wykorzystać czas sugerujemy, aby przygotowania do kolejnej sesji rozpocząć jeszcze przed ogłoszeniem wyników poprzedniej.

 

 

 

 

Możesz też rozłożyć egzaminy na dwie sesje w roku, tak aby mieć w roku zarazem okres intensywnej nauki, jak i odpoczynku. Pamiętaj jednak, że każdy egzamin do spora dawka wiedzy i umiejętności, które musisz przyswoić, więc nauki może być naprawdę dużo. 

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci pomysł bardziej regularnego rozłożenia egzaminów w roku ale ze względu na zobowiązania służbowe pewne okresy w roku są bardziej pracowite lub chcesz sobie zrobić niewielką przerwę w rocznym trybie nauki to możesz połączyć dwa warianty.

 

 

 

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu planu nauki
skontaktuj się z koordynatorem ACCA w BPP.